TT/MH Tømrer & Montage ApS Aktiv

CVR 36966963 · Tømrer og snedker · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)

Omsætningberegnet ~40.000 kr. skønnet ud fra bruttofortjenesten Årets resultat -148.894 kr 2025 Egenkapital -35.281 kr 2025 Anslået værdiberegnet under 10.000 kr. vores eget skøn
Usikkerhed om fortsat drift

Årsrapporten 2025 omtaler usikkerhed om, at selskabet kan fortsætte driften. Det betyder, at der på det tidspunkt var reel tvivl om, hvorvidt virksomheden kunne betale sine regninger et år frem - typisk fordi egenkapitalen er tabt, eller fordi driften afhænger af, at ejeren eller banken bliver ved med at skyde penge ind. Tallene ovenfor er stadig opgjort, som om driften fortsætter, så de er ikke et bud på, hvad selskabet kan sælges eller lukkes for. Handler du med selskabet, så bed om det seneste regnskab og om at få oplyst, hvad der er ændret siden.

Oplyst i selskabets egen årsrapport for 2025 - det er selskabets note, ikke nødvendigvis revisors konklusion. At der ikke står noget her, er ikke et bevis for, at et selskab er sundt.

VirksomhedsformAnpartsselskab
StatusAktiv
Tidligere navnJLS Finans ApS indtil 02.08.2026
Startdato16.07.2015 (11 år)
AdresseIndustriparken 2, 9575
Aktive produktionsenheder1
Registreret kapital 50.000 kr
RevisionFravalgt (virksomheden har fravalgt revision af årsrapporten)
Kontaktjls@ccmaskinstation.dk
ReklamebeskyttelseRegistreret - virksomheden har frabedt sig, at dens oplysninger i CVR bruges til direkte markedsføring. Beskyttelsen gælder de data, der hentes i registret, ikke kontaktoplysninger fundet andre steder.
Soliditetsgrad (seneste)-2,6%

Om virksomheden

Formål: Selskabets formål er at drive virksomhed med handel, investering og nær beslægtet virksomhed.

Tegningsregel: Selskabet tegnes af en direktør.

Ledelsens ord

Fra ledelsesberetningen i årsrapporten 2023.

Selskabets aktiviteter består i udlejning af materiel.
Tidligere år (2)

Årsrapporten 2022

Selskabets aktiviteter består i handel med varer og investering i ejendomme. Selskabet er p.t. uden aktivitet.
Resultatopgørelsen for tiden 01.01.22 - 31.12.22 udviser et resultat på DKK -21.410 mod DKK 22.950 for tiden 01.01.21 - 31.12.21. Balancen viser en egenkapital på DKK 29.949.

Årsrapporten 2021

Selskabets aktiviteter består i handel med varer og investering i ejendomme.
Resultatopgørelsen for tiden 01.01.21 - 31.12.21 udviser et resultat på DKK 22.950 mod DKK 377.195 for tiden 01.01.20 - 31.12.20. Balancen viser en egenkapital på DKK 501.359.

Uddrag fra den indberettede årsrapport. Den officielle kilde er selve årsrapporten - læs den i sin helhed hos Erhvervsstyrelsen.

Historik

Hvad registeret har noteret, nyeste først.

03.08.2026 Navneændring TT/MH Tømrer & Montage ApS · tidligere JLS Finans ApS
12.06.2026 Regnskab 2025 · Underskud 150.000 kr.
24.06.2025 Regnskab 2024 · Underskud 160.000 kr.
15.03.2024 Regnskab 2023 · Underskud 50.000 kr.
24.03.2023 Regnskab 2022 · Underskud 20.000 kr.
04.05.2022 Regnskab 2021 · Overskud 20.000 kr.
29.03.2021 Regnskab 2020 · Overskud 380.000 kr.
04.12.2020 Ejerandel ophørt PK NORD ApS · 20-24,99%
06.07.2020 Regnskab 2019 · Underskud 30.000 kr.
31.05.2019 Ejerandel CChristensen Holding ApS · 100%
31.05.2019 Ejerandel PK NORD ApS · 20-24,99%
31.05.2019 Fratrådt Jesper Laursen Søndergaard · Direktion · DIREKTØR
Vis alle 28 begivenheder
31.05.2019 Tiltrådt Casper Klitgaard Christensen · Direktion · DIREKTØR
30.05.2019 Ejerandel ophørt CChristensen Holding ApS · 50-66,66%
30.05.2019 Ejerandel ophørt PK NORD ApS · 50-66,66%
28.05.2019 Regnskab 2018 · Underskud under 10.000 kr.
30.11.2018 Ejerandel CChristensen Holding ApS · 50-66,66%
30.11.2018 Ejerandel PK NORD ApS · 50-66,66%
29.11.2018 Ejerandel ophørt PK NORD ApS · 100%
30.05.2018 Regnskab 2017 · Overskud 40.000 kr.
06.06.2017 Regnskab 2016 · Overskud 50.000 kr.
01.02.2016 Ejerandel PK NORD ApS · 100%
31.01.2016 Ejerandel ophørt Jesper Laursen Søndergaard · 50-66,66%
31.01.2016 Ejerandel ophørt PK NORD ApS · 50-66,66%
16.07.2015 Ejerandel Jesper Laursen Søndergaard · 50-66,66%
16.07.2015 Ejerandel PK NORD ApS · 50-66,66%
16.07.2015 Tiltrådt Jesper Laursen Søndergaard · Direktion · DIREKTØR
16.07.2015 Tiltrådt PK NORD ApS · Stiftere

Ejerskab

Del af koncernen under CChristensen Holding ApS - 4 selskaber i alt, og dette selskab ligger 1 niveau nede · 58 ansatte i alt, opgjort for 2 af 5 selskaber

Ultimative ejere (beregnet)

Beregnet ved at gange ejerandelene sammen gennem ejerkæden i CVR's legale ejerregister. Det er ikke registret over reelle ejere: andele under 5% registreres ikke, kontrol via aftaler og vedtægter indgår ikke, og en kæde, der går til et udenlandsk selskab, stopper der.

Legale ejere fra CVR's ejerregister.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige. Adgangen blev lukket 1. september 2025 med EU's 6. hvidvaskdirektiv, og oplysningerne kan nu kun slås op enkeltvis med MitID af myndigheder og andre med en legitim interesse på datacvr.virk.dk.

Hold øje med TT/MH Tømrer & Montage ApS

Få besked når registeret noterer noget nyt. Vi henter det fra CVR - du kan afmelde med ét klik i enhver mail.

Ledelse

Direktion Casper Klitgaard Christensen DIREKTØR siden 2019

Dertil 1 historiske roller (fratrådte og tidligere ejere).

Stiftere

Hvem der stiftede virksomheden. Registret afslutter aldrig en stiftelse, så den står som aktuel for evigt - det er en begivenhed, ikke en rolle nogen stadig har.

Stiftere PK NORD ApS (selskab) STIFTERE 2015

Øvrige registreringer

Registreringer i ejerregistret uden en oplyst ejerandel. Andelene selv står i ejerskabsafsnittet ovenfor.

Ejerregister PK NORD ApS (selskab)
Ejerregister Jesper Laursen Søndergaard

Forhold at være opmærksom på

Negativ egenkapital
Egenkapitalen var -35.281 kr ved udgangen af 12.2025. Det betyder, at virksomhedens forpligtelser oversteg dens aktiver på balancedagen.
6,5% af selskaberne med negativ egenkapital var under konkurs, rekonstruktion eller tvangsopløsning inden for to år, mod 2,0% af alle. Målt på 41.394 selskaber med regnskab for 2021.
Note om fortsat drift
Årsrapporten for 2025 indeholder en note om fortsat drift (going concern). Noten kan både beskrive en usikkerhed og ledelsens vurdering af, at driften fortsætter - læs årsrapporten for ordlyden.
5,3% af selskaberne med en sådan note var under konkurs, rekonstruktion eller tvangsopløsning inden for to år, mod 2,0% af alle. Målt på 41.394 selskaber med regnskab for 2021.

Vi viser fakta fra registret og årsrapporten med deres definition - aldrig en samlet score eller kreditvurdering.

Udvikling

Årets resultat

Kroner. Røde søjler er underskud.

Årets resultat 2016-2025, kroner377.195-163.3302016: 47.125 kr20162017: 44.939 kr20172018: -6.171 kr20182019: -34.679 kr20192020: 377.195 kr20202021: 22.950 kr20212022: -21.410 kr20222023: -53.006 kr20232024: -163.330 kr20242025: -148.894 kr2025

Egenkapital

Kroner ved regnskabsårets udgang.

Egenkapital 2016-2025, kroner501.359-186.3872016: 97.125 kr20162017: 142.064 kr20172018: 135.893 kr20182019: 101.214 kr20192020: 478.409 kr20202021: 501.359 kr20212022: 29.949 kr20222023: -23.057 kr20232024: -186.387 kr20242025: -35.281 kr2025

Kilde: virksomhedens egne årsrapporter (XBRL) via Erhvervsstyrelsen.

Balancen 2025

Aktiver

Aktivernes sammensætning 2025Anlægsaktiver: 1,2 mio. kr (90,6%)Øvrige omsætningsaktiver: 120.583 kr (9,0%)Likvider: 6.250 kr (0,5%)

Anlægsaktiver 1,2 mio. krØvrige omsætningsaktiver 120.583 krLikvider 6.250 kr

Passiver

Passivernes sammensætning 2025Hensatte forpligtelser: 142.857 kr (10,3%)Kortfristet gæld: 1,2 mio. kr (89,7%)

Hensatte forpligtelser 142.857 krKortfristet gæld 1,2 mio. kr

Sammenlignet med branchen

Sammenlignet med aktive virksomheder i samme hovedbranche (43) og med 1 mio. kr-10 mio. kr i balance. Opgjort 04.09.2026 på hver virksomheds seneste regnskab.

Afkast af aktiver -11,1% - højere end 8% af sammenlignelige virksomheder
Lavest Median 8,9% · n = 8.269 Højest
Årets resultat -148.894 kr - højere end 11% af sammenlignelige virksomheder
Lavest Median 225.912 kr · n = 8.269 Højest
Soliditetsgrad -2,6% - højere end 5% af sammenlignelige virksomheder
Lavest Median 44,4% · n = 8.269 Højest

Anslået værdi beregnet

0 kr

Beregnet efter Skattestyrelsens vejledende metode: egenkapitalen plus en kapitaliseret merindtjening, opgjort af de seneste 3 årsrapporter. Det er et skøn med stor usikkerhed, ikke en handelspris - intervallet viser spændet.

Mere værd end 0,0% af de 360.167 værdisatte aktive virksomheder i Danmark. I Rebild: 0,0% af 1.869. I samme hovedbranche (43): 0,0% af 18.801.

Se de højest værdisatte virksomheder.

Regnskabshistorik (10 år)

PeriodeResultatBruttofortjenesteEgenkapitalAktiver
01.2025 - 12.2025 -148.894 kr 17.801 kr -35.281 kr 1,3 mio. kr XBRL
01.2024 - 12.2024 -163.330 kr 34.329 kr -186.387 kr 1,5 mio. kr XBRL
01.2023 - 12.2023 -53.006 kr -20.676 kr -23.057 kr 1,7 mio. kr XBRL
01.2022 - 12.2022 -21.410 kr -28.190 kr 29.949 kr 34.949 kr XBRL
01.2021 - 12.2021 22.950 kr 21.359 kr 501.359 kr 522.709 kr XBRL
01.2020 - 12.2020 377.195 kr 512.440 kr 478.409 kr 1,7 mio. kr XBRL
01.2019 - 12.2019 -34.679 kr 8.070 kr 101.214 kr 1,2 mio. kr XBRL
01.2018 - 12.2018 -6.171 kr -7.910 kr 135.893 kr 1,2 mio. kr XBRL
01.2017 - 12.2017 44.939 kr 60.711 kr 142.064 kr 235.000 kr XBRL
07.2015 - 12.2016 47.125 kr 137.850 kr 97.125 kr 667.574 kr XBRL

Seneste årsrapport (2025): Assistance uden sikkerhed · going concern-usikkerhed omtalt · Revisor: Ole Hosbond Poulsen (Statsaut. revisor) · 0 ansatte i gennemsnit

Alle beløb i kr, fra virksomhedens indberettede årsrapporter. XBRL er rådata-dokumentet bag tallene. Omsætning indberettes ikke af alle - mindre virksomheder viser kun bruttofortjeneste.

Anslået omsætning beregnet: 27.869 kr - 76.682 kr - skønnet ud fra bruttofortjenesten og 1.718 virksomheder i samme branche og størrelsesklasse, der oplyser begge tal. Halvdelen af dem ligger inden for et interval som dette; virksomhedens egen omsætning kan ligge udenfor.

Ejendom

Bygninger, areal, offentlig vurdering og energimærke for de adresser, virksomheden er registreret på. Registret viser hvor virksomheden har adresse - ikke hvem der ejer ejendommen - og tallene gælder hele ejendommen, ikke virksomhedens del af den.

Lager · opført 1994 · 4 bygninger på grunden
Erhvervsareal
14.793 m²
Grundareal
35.266 m²
Off. vurdering 2020, hele ejendommen
18.700.000 kr
heraf grund 1.410.600 kr

Virksomheder på samme adresse · se adressen

CAC Entreprenør A/S Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
CC Erhvervsejendomme ApS Udlejning af erhvervsejendomme
CChristensen Holding ApS Udlejning af erhvervsejendomme
CC Maskinstation A/S Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl
DC Byg & Belægning ApS Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.