Familien Thorsager Holding ApS Aktiv
CVR 35143068 · Investering og formuepleje · Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Regnskab uden revisor ?Udledt af det, selskabet selv har skrevet i sin årsrapport, plus hvad Erhvervsstyrelsen har registreret om erklæringen. Vi viser kun det, vi har fundet belæg for - står der intet, ved vi det ikke, og fraværet betyder derfor ikke, at det modsatte gælder.Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
| Virksomhedsform | Anpartsselskab |
|---|---|
| Status | Aktiv |
| Tidligere navn | CHARLOTTE THORSAGER HOLDING ApS indtil 17.08.2026 |
| Startdato | 27.11.2012 (13 år) |
| Adresse | Jacobsvej 18, 9490 |
| Aktive produktionsenheder | 1 |
| Registreret kapital | 80.000 kr |
| Revision | Fravalgt (virksomheden har fravalgt revision af årsrapporten) |
| Soliditetsgrad (seneste) | 99,1% |
Om virksomheden
Formål: Selskabets formål er at eje og investere i kapitalandele i andre selskaber samt hermed beslægtet virksomhed.
Tegningsregel: Selskabet tegnes af en direktør.
Ledelsens ord
Fra ledelsesberetningen i årsrapporten 2025.
Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
Udvikling i året
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2024 - 30. juni 2025 udviser et resultat på kr. 677.878, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en balancesum på kr. 3.942.656, og en egenkapital på kr. 3.907.353.
Tidligere år (4)
Årsrapporten 2024
Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2023 - 30. juni 2024 udviser et resultat på kr. 281.684, og selskabets balance pr. 30. juni 2024 udviser en balancesum på kr. 3.359.864, og en egenkapital på kr. 3.351.475. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2023 - 30. juni 2024 udviser et resultat på kr. 281.684, og selskabets balance pr. 30. juni 2024 udviser en balancesum på kr. 3.359.864, og en egenkapital på kr. 3.351.475.
Årsrapporten 2023
Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2022 - 30. juni 2023 udviser et resultat på kr. 377.640, og selskabets balance pr. 30. juni 2023 udviser en balancesum på kr. 3.191.704, og en egenkapital på kr. 3.187.592. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2022 - 30. juni 2023 udviser et resultat på kr. 377.640, og selskabets balance pr. 30. juni 2023 udviser en balancesum på kr. 3.191.704, og en egenkapital på kr. 3.187.592.
Årsrapporten 2022
Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2021 - 30. juni 2022 udviser et resultat på kr. -160.006, og selskabets balance pr. 30. juni 2022 udviser en balancesum på kr. 2.928.353, og en egenkapital på kr. 2.924.353. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2021 - 30. juni 2022 udviser et resultat på kr. -160.006, og selskabets balance pr. 30. juni 2022 udviser en balancesum på kr. 2.928.353, og en egenkapital på kr. 2.924.353.
Årsrapporten 2021
Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje kapitalandel i associeret virksomhed samt formueforvaltning.
Uddrag fra den indberettede årsrapport. Den officielle kilde er selve årsrapporten - læs den i sin helhed hos Erhvervsstyrelsen.
Fusioner og spaltninger
Hvem der ellers var med. En virksomhed, der er fusioneret ind i en anden, står som ophørt - her står hvor den blev af.
Historik
Hvad registeret har noteret, nyeste først.
| 18.08.2026 | Navneændring | Familien Thorsager Holding ApS · tidligere CHARLOTTE THORSAGER HOLDING ApS |
| 17.08.2026 | Ejerandel | Charlotte Thorsager Kronborg · 100% |
| 16.08.2026 | Ejerandel ophørt | Charlotte Thorsager Kronborg · 100% |
| 24.10.2025 | Regnskab | 2024/25 · Overskud 680.000 kr. |
| 23.10.2024 | Regnskab | 2023/24 · Overskud 280.000 kr. |
| 10.10.2023 | Regnskab | 2022/23 · Overskud 380.000 kr. |
| 22.12.2022 | Regnskab | 2021/22 · Underskud 160.000 kr. |
| 05.11.2021 | Regnskab | 2020/21 · Overskud 460.000 kr. |
| 04.11.2021 | Fratrådt | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab · Revision |
| 27.11.2020 | Regnskab | 2019/20 · Overskud 70.000 kr. |
| 10.10.2019 | Regnskab | 2018/19 · Overskud 40.000 kr. |
| 01.10.2019 | Fratrådt | Industrivej 10, Aabybro A/S · Revision |
Vis alle 25 begivenheder
| 01.10.2019 | Tiltrådt | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab · Revision |
| 18.10.2018 | Regnskab | 2017/18 · Overskud 630.000 kr. |
| 12.10.2017 | Regnskab | 2016/17 · Overskud 710.000 kr. |
| 11.10.2017 | Tiltrådt | Industrivej 10, Aabybro A/S · Revision |
| 10.10.2016 | Regnskab | 2015/16 · Overskud 320.000 kr. |
| 31.08.2015 | Regnskab | 2014/15 · Overskud 270.000 kr. |
| 23.10.2014 | Regnskab | 2013/14 · Overskud 510.000 kr. |
| 01.11.2013 | Regnskab | 2012/13 · Overskud under 10.000 kr. |
| 01.11.2013 | Fratrådt | Industrivej 10, Aabybro A/S · Revision |
| 27.11.2012 | Ejerandel | Charlotte Thorsager Kronborg · 100% |
| 27.11.2012 | Fusion | spaltning (udgående) |
| 27.11.2012 | Tiltrådt | Charlotte Thorsager Kronborg · Direktion · DIREKTØR |
| 27.11.2012 | Tiltrådt | Industrivej 10, Aabybro A/S · Revision |
Ejerskab
Ejere
Ejerandele i andre selskaber
Legale ejere fra CVR's ejerregister.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige. Adgangen blev lukket 1. september 2025 med EU's 6. hvidvaskdirektiv, og oplysningerne kan nu kun slås op enkeltvis med MitID af myndigheder og andre med en legitim interesse på datacvr.virk.dk.
Hold øje med Familien Thorsager Holding ApS
Ledelse
| Direktion | Charlotte Thorsager Kronborg | DIREKTØR | siden 2012 |
Dertil 3 historiske roller (fratrådte og tidligere ejere).
Udvikling
Årets resultat
Kroner. Røde søjler er underskud.
Egenkapital
Kroner ved regnskabsårets udgang.
Gennemsnitligt antal ansatte
Som oplyst i årsrapporten. Brud i linjen betyder, at året ikke er oplyst.
Kilde: virksomhedens egne årsrapporter (XBRL) via Erhvervsstyrelsen.
Balancen 2025
Aktiver
Anlægsaktiver 416.295 krØvrige omsætningsaktiver 3,4 mio. krLikvider 147.023 kr
Passiver
Egenkapital 3,9 mio. krKortfristet gæld 35.303 kr
Sammenlignet med branchen
Sammenlignet med aktive virksomheder i samme hovedbranche (64) og med 1 mio. kr-10 mio. kr i balance. Opgjort 02.09.2026 på hver virksomheds seneste regnskab.
Anslået værdi beregnet
3,9 mio. kr - 5,1 mio. kr
Beregnet med udgangspunkt i den bogførte egenkapital - for holding- og finansvirksomheder, og hvor der ikke er resultattal at regne på, kapitaliseres indtjening ikke. Det er et skøn med stor usikkerhed, ikke en handelspris - intervallet viser spændet.
Mere værd end 69,6% af de 360.214 værdisatte aktive virksomheder i Danmark. I Jammerbugt: 72,8% af 2.070. I samme hovedbranche (64): 63,3% af 149.367.
Regnskabshistorik (13 år)
| Periode | Resultat | Bruttofortjeneste | Egenkapital | Aktiver | |
|---|---|---|---|---|---|
| 07.2024 - 06.2025 | 677.878 kr | -18.865 kr | 3,9 mio. kr | 3,9 mio. kr | XBRL |
| 07.2023 - 06.2024 | 281.684 kr | -14.729 kr | 3,4 mio. kr | 3,4 mio. kr | XBRL |
| 07.2022 - 06.2023 | 377.640 kr | -14.854 kr | 3,2 mio. kr | 3,2 mio. kr | XBRL |
| 07.2021 - 06.2022 | -160.006 kr | -24.258 kr | 2,9 mio. kr | 2,9 mio. kr | XBRL |
| 07.2020 - 06.2021 | 464.217 kr | - | 3,2 mio. kr | 3,3 mio. kr | XBRL |
| 07.2019 - 06.2020 | 72.887 kr | - | 2,8 mio. kr | 2,9 mio. kr | XBRL |
| 07.2018 - 06.2019 | 39.328 kr | -7.934 kr | 2,9 mio. kr | 2,9 mio. kr | XBRL |
| 07.2017 - 06.2018 | 632.222 kr | -5.686 kr | 2,9 mio. kr | 3 mio. kr | XBRL |
| 07.2016 - 06.2017 | 713.254 kr | -3.125 kr | 2,4 mio. kr | 2,4 mio. kr | XBRL |
| 07.2015 - 06.2016 | 322.969 kr | -4.055 kr | 1,8 mio. kr | 1,8 mio. kr | XBRL |
| 07.2014 - 06.2015 | 267.941 kr | -3.750 kr | 1,6 mio. kr | 1,6 mio. kr | XBRL |
| 07.2013 - 06.2014 | 507.889 kr | -4.000 kr | 1,4 mio. kr | 1,4 mio. kr | XBRL |
| 07.2012 - 06.2013 | 2.259 kr | -1.545 kr | 1 mio. kr | 1 mio. kr | XBRL |
Seneste årsrapport (2025): Uden revisorbistand · 0 ansatte i gennemsnit
Alle beløb i kr, fra virksomhedens indberettede årsrapporter. XBRL er rådata-dokumentet bag tallene. Omsætning indberettes ikke af alle - mindre virksomheder viser kun bruttofortjeneste.
Revisorens ord
Årsrapporten 2025 er aflagt uden revisorbistand. Ingen revisor har gennemgået eller påtegnet tallene.
Ejendom
Bygninger, areal, offentlig vurdering og energimærke for de adresser, virksomheden er registreret på. Registret viser hvor virksomheden har adresse - ikke hvem der ejer ejendommen - og tallene gælder hele ejendommen, ikke virksomhedens del af den.
- Boligareal
- 183 m²
- Grundareal
- 1.632 m²
- Off. vurdering 2020, hele ejendommen
- 194.600 kr
- heraf grund 194.600 kr
- Energimærke
- A