Jysk Indkøb ApS Aktiv
CVR 27460941 · Reklame og kommunikation · Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
Regnskab uden revisor ?Udledt af det, selskabet selv har skrevet i sin årsrapport, plus hvad Erhvervsstyrelsen har registreret om erklæringen. Vi viser kun det, vi har fundet belæg for - står der intet, ved vi det ikke, og fraværet betyder derfor ikke, at det modsatte gælder.| Virksomhedsform | Anpartsselskab |
|---|---|
| Status | Aktiv |
| Tidligere navn | Indkøbsmægleren ApS
indtil 23.08.2026 Se alle 4 navne
|
| Startdato | 01.12.2003 (22 år) |
| Adresse | Messingvej 54A, 8940 |
| Aktive produktionsenheder | 1 |
| Ansatte | 2 (2 årsværk) · juni 2026 |
| Registreret kapital | 125.000 kr |
| Revision | Fravalgt (virksomheden har fravalgt revision af årsrapporten) |
| Kontakt | info@besparelse.dk · tlf. 71749464 |
| Reklamebeskyttelse | Registreret - virksomheden har frabedt sig, at dens oplysninger i CVR bruges til direkte markedsføring. Beskyttelsen gælder de data, der hentes i registret, ikke kontaktoplysninger fundet andre steder. |
| Soliditetsgrad (seneste) | -111,2% |
Om virksomheden
Formål: Selskabets formål er at drive servicevirksomhed indenfor IT-området via internettet.
Tegningsregel: Selskabet tegnes af en direktør.
Historik
Hvad registeret har noteret, nyeste først.
| 24.08.2026 | Navneændring | Jysk Indkøb ApS · tidligere Indkøbsmægleren ApS |
| 04.07.2026 | Regnskab | 2025 · Underskud 550.000 kr. |
| 05.07.2025 | Regnskab | 2024 · Overskud 140.000 kr. |
| 01.10.2024 | Ejerandel ophørt | Per Verner Larsen · 100% |
| 01.10.2024 | Ejerandel | Thomas Kruse Jensen · 100% |
| 24.07.2024 | Regnskab | 2023 · Underskud 90.000 kr. |
| 23.11.2023 | Fratrådt | Nikolaj Randrup · Direktion · ADM. DIR. |
| 23.11.2023 | Tiltrådt | Thomas Kruse Jensen · Direktion · ADM. DIR. |
| 13.02.2023 | Regnskab | 2022 · Underskud under 10.000 kr. |
| 10.02.2023 | Fratrådt | Per Verner Larsen · Direktion · DIREKTØR |
| 10.02.2023 | Tiltrådt | Nikolaj Randrup · Direktion · ADM. DIR. |
| 19.04.2022 | Regnskab | 2021 · Underskud 10.000 kr. |
Vis alle 30 begivenheder
| 19.07.2021 | Navneændring | Indkøbsmægleren ApS · tidligere Indkøb Danmark ApS |
| 06.04.2021 | Regnskab | 2020 · Overskud 20.000 kr. |
| 30.04.2020 | Regnskab | 2019 · Overskud 100.000 kr. |
| 12.08.2019 | Navneændring | Indkøb Danmark ApS · tidligere FREDAGSAVISEN ApS |
| 19.02.2019 | Regnskab | 2018 · Underskud 110.000 kr. |
| 03.05.2018 | Regnskab | 2017 · Underskud 230.000 kr. |
| 20.03.2017 | Regnskab | 2016 · Underskud under 10.000 kr. |
| 12.04.2016 | Regnskab | 2015 · Underskud 30.000 kr. |
| 12.05.2015 | Regnskab | 2014 · Underskud 100.000 kr. |
| 12.03.2014 | Regnskab | 2013 · Overskud 20.000 kr. |
| 11.03.2013 | Regnskab | 2012 · Overskud 40.000 kr. |
| 18.08.2009 | Fratrådt | ROBIN LERCKE & PARTNERE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB · Revision |
| 15.10.2007 | Fratrådt | RMHL HOLDING ApS · Revision |
| 15.10.2007 | Tiltrådt | ROBIN LERCKE & PARTNERE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB · Revision |
| 01.12.2003 | Ejerandel | Per Verner Larsen · 100% |
| 01.12.2003 | Tiltrådt | Per Verner Larsen · Stiftere |
| 01.12.2003 | Tiltrådt | Per Verner Larsen · Direktion · DIREKTØR |
| 01.12.2003 | Tiltrådt | RMHL HOLDING ApS · Revision |
Ejerskab
Legale ejere fra CVR's ejerregister.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige. Adgangen blev lukket 1. september 2025 med EU's 6. hvidvaskdirektiv, og oplysningerne kan nu kun slås op enkeltvis med MitID af myndigheder og andre med en legitim interesse på datacvr.virk.dk.
Hold øje med Jysk Indkøb ApS
Ledelse
| Direktion | Thomas Kruse Jensen | ADM. DIR. | siden 2023 |
Dertil 4 historiske roller (fratrådte og tidligere ejere).
Stiftere
Hvem der stiftede virksomheden. Registret afslutter aldrig en stiftelse, så den står som aktuel for evigt - det er en begivenhed, ikke en rolle nogen stadig har.
| Stiftere | Per Verner Larsen | STIFTERE | 2003 |
Øvrige registreringer
Registreringer i ejerregistret uden en oplyst ejerandel. Andelene selv står i ejerskabsafsnittet ovenfor.
| Ejerregister | Per Verner Larsen |
Forhold at være opmærksom på
Egenkapitalen var -366.667 kr ved udgangen af 12.2025. Det betyder, at virksomhedens forpligtelser oversteg dens aktiver på balancedagen.
6,5% af selskaberne med negativ egenkapital var under konkurs, rekonstruktion eller tvangsopløsning inden for to år, mod 2,0% af alle. Målt på 41.394 selskaber med regnskab for 2021.
Egenkapitalen faldt fra 188.122 kr (2024) til -366.667 kr (2025).
Vi viser fakta fra registret og årsrapporten med deres definition - aldrig en samlet score eller kreditvurdering.
Udvikling
Årets resultat
Kroner. Røde søjler er underskud.
Egenkapital
Kroner ved regnskabsårets udgang.
Kilde: virksomhedens egne årsrapporter (XBRL) via Erhvervsstyrelsen.
Sammenlignet med branchen
Sammenlignet med aktive virksomheder i samme hovedbranche (73) og med under 1 mio. kr i balance. Opgjort 04.09.2026 på hver virksomheds seneste regnskab.
Anslået værdi beregnet
0 kr
Beregnet efter Skattestyrelsens vejledende metode: egenkapitalen plus en kapitaliseret merindtjening, opgjort af de seneste 3 årsrapporter. Det er et skøn med stor usikkerhed, ikke en handelspris - intervallet viser spændet.
Mere værd end 0,0% af de 360.167 værdisatte aktive virksomheder i Danmark. I Randers: 0,0% af 5.282. I samme hovedbranche (73): 0,0% af 3.240.
Regnskabshistorik (14 år)
| Periode | Omsætning | Resultat | Bruttofortjeneste | Egenkapital | Aktiver | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.2025 - 12.2025 | - | -554.789 kr | 1,7 mio. kr | -366.667 kr | 329.589 kr | XBRL |
| 01.2024 - 12.2024 | - | 141.110 kr | 1 mio. kr | 188.122 kr | 585.038 kr | XBRL |
| 01.2023 - 12.2023 | - | -90.886 kr | 211.219 kr | 47.012 kr | 321.555 kr | XBRL |
| 01.2022 - 12.2022 | 2,7 mio. kr | -3.393 kr | 372.019 kr | 125.000 kr | 159.301 kr | XBRL |
| 01.2021 - 12.2021 | 4,3 mio. kr | -14.068 kr | 687.537 kr | 125.000 kr | 143.248 kr | XBRL |
| 01.2020 - 12.2020 | 505.820 kr | 19.536 kr | 19.536 kr | 6.924 kr | 211.294 kr | XBRL |
| 01.2019 - 12.2019 | 1,5 mio. kr | 101.585 kr | 101.585 kr | -12.611 kr | 324.734 kr | XBRL |
| 01.2018 - 12.2018 | 286.228 kr | -114.246 kr | -114.246 kr | -114.196 kr | 194.058 kr | XBRL |
| 01.2017 - 12.2017 | 401.366 kr | -225.330 kr | -225.330 kr | -142 kr | 255.000 kr | XBRL |
| 01.2016 - 12.2016 | 433.544 kr | -3.127 kr | -17.334 kr | 625.188 kr | 651.852 kr | XBRL |
| 01.2015 - 12.2015 | 149.780 kr | -25.638 kr | -41.896 kr | 535.809 kr | 554.744 kr | XBRL |
| 01.2014 - 12.2014 | 86.385 kr | -104.144 kr | -115.848 kr | 660.764 kr | 662.785 kr | XBRL |
| 01.2013 - 12.2013 | 29.732 kr | 18.728 kr | 13.523 kr | 764.908 kr | 797.131 kr | XBRL |
| 01.2012 - 12.2012 | 84.824 kr | 38.990 kr | 44.819 kr | 734.750 kr | 744.051 kr | XBRL |
Seneste årsrapport (2025): Uden revisorbistand
Alle beløb i kr, fra virksomhedens indberettede årsrapporter. XBRL er rådata-dokumentet bag tallene. Omsætning indberettes ikke af alle - mindre virksomheder viser kun bruttofortjeneste.
Revisorens ord
Årsrapporten 2025 er aflagt uden revisorbistand. Ingen revisor har gennemgået eller påtegnet tallene.
Ejendom
Bygninger, areal, offentlig vurdering og energimærke for de adresser, virksomheden er registreret på. Registret viser hvor virksomheden har adresse - ikke hvem der ejer ejendommen - og tallene gælder hele ejendommen, ikke virksomhedens del af den.
- Erhvervsareal
- 2.270 m²
- Grundareal
- 7.781 m²
Virksomheder på samme adresse · se adressen
| Elgårdsminde EJENDOMME ApS | Anden finansiel formidling i.a.n. |
| Elvik Holding ApS | Ikke-finansielle holdingselskaber |
| JViola Holding ApS | Ikke-finansielle holdingselskaber |
| JYSK VIKARSERVICE A/S | Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling |
| Scandrive Logistics ApS | Vejgodstransport |
| Scout Robotics ApS | Produktion af film, videoer og TV-programmer |
| Thomas Jeppesen Vinduespolering | Vinduespolering |
| UNIAIR A/S | Fremstilling af klimaanlæg, ikke til husholdningsbrug |